Advent met John Piper

Vrede op aarde in de mensen van Zijn welbehagen

Dag 341 van 48 · 6 december 2026
710%

Door John Piper

En dit zal voor u het teken zijn: u zult het Kindje vinden in doeken gewikkeld en liggend in de kribbe. En plotseling was er bij de engel een menigte van de hemelse legermacht, die God loofde en zei: Eer zij aan God in de hoogste hemelen, en vrede op aarde, in de mensen van Zijn welbehagen. (Lukas 2:12-14)


Vrede voor wie? Er klinkt een sombere ondertoon door in de lofzang van de engelen. Vrede in de mensen van Zijn welbehagen, in de mensen in wie Hij een welbehagen heeft. Zonder het geloof is het onmogelijk om God te behagen, dus Kerst brengt niet voor iedereen vrede.


’En dit is het oordeel,’ zei Jezus, ’dat het licht in de wereld gekomen is, en de mensen hebben de duisternis liefgehad, meer dan het licht, want hun werken waren slecht’ (Johannes 3:19). Of, zoals de oude Simeon het zei toen hij het Kind Jezus zag: ’Zie, dit Kind is bestemd tot val en opstanding van velen in Israël en tot een teken dat tegengesproken zal worden (...) opdat de overwegingen uit veel harten openbaar worden’ (Lukas 2:34-35). Hoe velen zijn niet die slechts een troosteloze en kille Kerst verwachten? Dat is iets waar we tegenin moeten gaan.


’Hij kwam tot het Zijne, maar de Zijnen hebben Hem niet aangenomen. Maar allen die Hem aangenomen hebben, hun heeft Hij macht gegeven kinderen van God te worden, namelijk die in Zijn naam geloven’ (Johannes 1:11-12). Alleen tegen Zijn discipelen zei Jezus: ’Vrede laat Ik u, Mijn vrede geef Ik u; niet zoals de wereld die geeft, geef Ik die u. Laat uw hart niet in beroering raken en niet bevreesd worden’ (Johannes 14:27).


Mensen die zich verheugen in die vrede die alle verstand te boven gaat, zijn de mensen die alles door bidden en smeken bekend maken bij God.


Mensen die zich verheugen in die vrede die alle verstand te boven gaat, zijn de mensen die alles door bidden en smeken bekend maken bij God (Filippenzen 4:6). De sleutel die de schatkist van de vrede van God opent, is het geloof in Gods beloften. Daarom bidt Paulus: ’De God nu van de hoop moge u vervullen met alle blijdschap en vrede in het geloven’ (Romeinen 15:13). Als we daadwerkelijk vertrouwen op de beloften van God en in die weg vreugde, vrede en liefde vinden, dán wordt God verheerlijkt.


Eer zij aan God in de hoogste hemelen, en vrede op aarde in de mensen van Zijn welbehagen. Dat geldt voor iedereen die gelooft, uit alle naties, stammen, volken en talen.

Gerelateerde artikelen

Alle