Door John Piper
En het geschiedde, toen zij daar waren, dat de dagen vervuld werden dat zij baren zou, en zij baarde haar eerstgeboren Zoon, wikkelde Hem in doeken en legde Hem in de kribbe, omdat er voor hen geen plaats was in de herberg. (Lukas 2:6-7)
Je zou denken dat een God die een volkstelling in het hele keizerrijk op touw zet om Jozef en Maria in Bethlehem te brengen, toch zeker ook wel had kunnen zorgen dat er een kamer beschikbaar was in de herberg.
Dat had Hij inderdaad kunnen doen. Jezus had ook in een rijke familie geboren kunnen worden. Hij had stenen in brood kunnen veranderen in de woestijn. Hij had tienduizend engelen om hulp kunnen vragen in Gethsémané. Hij had van het kruis kunnen afkomen en zo Zichzelf hebben kunnen verlossen. De vraag is niet wat God had kunnen doen, maar wat Hij wilde doen.
Het was Gods wil dat Jezus omwille van jou arm werd, hoewel Hij rijk was (2 Korinthe 8:9). Dat er bij alle deuren van de motels in Bethlehem borden hingen met ‘Geen kamers beschikbaar’ erop, was met het oog op jou.
God regeert alle dingen, zelfs de beschikbare ruimte in hotel en bij Airbnb, met het oog op Zijn kinderen. De weg naar Golgotha begint met ‘Geen kamers beschikbaar’ in Bethlehem en eindigt met het bespuugd en bespot worden aan het kruis even buiten Jeruzalem.
We moeten niet vergeten dat Jezus zei: ‘Als iemand achter Mij wil komen, moet hij zichzelf verloochenen, zijn kruis dagelijks opnemen en Mij volgen’ (Lukas 9:23).
De vraag is niet wat God had kunnen doen, maar wat Hij wilde doen.
We volgen Hem op de weg naar Golgotha en horen Hem zeggen: ‘Her- inner u het woord dat Ik u gezegd heb: Een slaaf is niet meer dan zijn heer. Als zij Mij vervolgd hebben, zullen zij ook u vervolgen’ (Johannes 15:20).
Jezus zegt tegen iemand die enthousiast uitroept: ‘Heere, ik zal U volgen waar U ook heen gaat!’: ‘De vossen hebben holen, en de vogels in de lucht nesten, maar de Zoon des mensen heeft niets waarop Hij het hoofd kan neerleggen’ (Lukas 9:57-58).
Zeker, God had ervoor kunnen zorgen dat er voor Jezus een kamer beschikbaar was, toen Hij geboren werd. Maar dat zou een omweg zijn geweest naar Golgotha.